Był początek roku 2008. Wtedy Zbyszek Lemański - znany producent zespołów coverowych - wpadł na pomysł by stworzyć grupę grającą autorskie piosenki w stylu disco dance. Zbyszek był wokalistą i aranżerem oraz założycielem słynnej w latach 90 formacji FUN-TASTIC. Doświadczenia z tamtych lat oraz ówczesny kontakt z muzyką disco polo pomogły mu podjąć decyzję. Powstała grupa MANIANA. 6 maja 2008 roku zadebiutowała teledyskiem "Herbatka". Wtedy w skład oprócz Zbyszka i Ani - którzy do dziś są w zespole - wchodziła jeszcze Dj-ka Anna i tancerka Iza. W planach była płyta i kolejne teledyski. Jednak nie do końca ułożyło się tak jak miało się ułożyć. Powstał jeszcze jeden teledysk "Wszystkie ręce w górę" i na tym historia się kończy. Lecz nie całkiem. Po roku tzw. ciszy która spowodowana była zmianami personalnymi Zbyszek postanowił nadać grupie nową nazwę - Dr MANIANA.


Jak mówi Zbyszek :


"… nowy pomysł powstał dzięki nowej piosence pt: "Ginekolog zielarz". Wtedy jakby do tego utworu został powołany nowy "doktorski" skład zespołu, nowe "doktorskie" stroje oraz nowa "doktorska" nazwa. Jako że - jak to na początku bywa - mieliśmy mało autorskich piosenek, na koncertach wykonywaliśmy covery znanych dancowych zespołów z lat 90 ( Aqua, Fun-Factory, E-Rotic itp. ) Nagraliśmy nową wersję "Herbatki" i rozpoczęliśmy pracę nad kilkoma zwariowanymi muzycznymi pomysłami. Pojechaliśmy na Disco Hit Festiwal do Kobylnicy i tam niespodzianka: zostaliśmy zauważeni przez publiczność - "Nagroda Publiczności" oraz prze Wójta Gminy - "Nagroda Wójta Gminy". To wydarzenie rozbudziło w nas chęć dalszego działania. Nagrywamy kolejne piosenki do których mamy zamiar nagrywać kolejne teledyski. "I po herbatce" - to nasz najnowszy clip, który można już oglądać prawie wszędzie…


… nasze "doktorskie" plany na najbliższą przyszłość:

Przede wszystkim leczenie, leczenie i jeszcze raz leczenie. Oczywiście leczenie muzyką, piosenką, tańcem i …korzonkiem.

W końcu nie na darmo jestem GINEKOLOGIEM ZIELARZEM prowadzącym objazdowy gabinet zielarski "LECZENIE KORZONKIEM"

Jeździmy, śpiewamy, tańczymy i …leczymy.

Z pomocą swoich sexi pielęgniarek mam w planach zgrać wiele koncertów i wprowadzić w stan totalnego luzu oraz emocjonalnego uzdrowienia każdego słuchacza.

Myślimy także o płycie, którą będziemy rozdawać każdemu kto podda się terapii szokowej w naszym objazdowym gabinecie…"


Dr MANIANA 2012


Początek roku 2012 dla naszego zespołu był bardzo pracowity. Przede wszystkim przybyło nam wielu nowych fanów, którzy jak sami twierdzą są nieco "zchorowani"

i chętnie poddadzą się naszej terapii "korzonkowej". Nie pozostało nam nic innego jak tworzyć nowe i coraz to nowsze "lekarstwa muzyczne". Ale przyszedł moment przesilenia i moje pielęgniarki zapragnęły urlopu. I stało się - na jakiś czas pozbyliśmy się doktorskich strojów, doktorskich nawyków i manier. I jak to na urlopie bywa, odpoczynek przyniósł nową wenę twórczą. Napisałem piosenkę "NA BOGATO", która przeniosła nas w inny świat. Na początku czerwca nakręciliśmy zdjęcia do teledysku. Clip jest bardzo zwariowany i opowiada pewną historię, która na pewno jeszcze nikomu z Was się nie przydarzyła.

NA BOGATO zaśpiewamy w tym roku na Disco Hit Festiwal w Kobylnicy i mamy zamiar dobrze się przy tym bawić. A po festiwalu, kto wie, może znów wrócimy do "doktorskiej" pasji, może nie, może stan ukojenia urlopowego tak nam się spodoba że zostaniemy w nim na dłużej. Wszystko zależy od energii jaka popłynie do nas od naszych Fanów."


Dr MANIANA 2015


Na początku tego roku nareszcie wydaliśmy naszą debiutancką płytę. Wiele zmian. Obecny skład to Zbyszek - vocal, Ania - vocal i dwie tancerki.

Rozpoczynamy nową erę w zespole Dr MANIANA.